025. להיות בן משפחת ריאר

025. להיות בן משפחת ריאר

הדרכים הפגישו ביניינו וגורלות נקשרו. משפחה נעימה וצנועה בקיבוץ טירת צבי. אחרי סוף שבוע אצלם יחד עם עדי בת זוגתי, הם נעשו לאחד העוגנים הפיזיים והמנטאליים שלי בצפון.

אבא יפתח, אמא נירה וכל ששת ילדיהם, אושרי הבכורה (19), אחריה רוני (17), נתנאל (15), אבי'ה (12), זוהר (9) ובניה-נתן (3).

המפגש הראשון היה עם יפתח, אב המשפחה שאיפשר לי לשים ציוד אצלו במחסן בעת שהרכב במוסך. לא יצאתי משם לפני שהוא צייד אותי בכלים להמשך הדרך.

יפתח במחסן התמרים של טירת צבי

מפגש שני, סעודת שבת. הגענו מגונדרים ונכנסנו לסלון שכולו המולת אדם. שישה ילדים ומשפחה נוספת כבר ישבו בסלון פטפטו ושיחקו. התקבלנו בחום ובנוחות, נשאלתי המון שאלות אודות המסע המופלא בארץ ולא חסכתי בסיפורים וחוויות. לא מנענו מעצמינו לשאול על חיים בקיבוץ דתי בסוף העולם ועוד. בניה, בן ה-3 התאהב בעדי וטיפס עליה כל הערב. נפרדנו לקראת חצות בעת שהתחיל להתקרר במרפסת הסגורה, כשהעצים בקמין נאכלו כולם והחלל נעשה קר (בשבת לא מתחזקים את האש).

רישומים באהבת הארץ. מעיין רגבים.

מלא חיות. מימין לשמאל רוני, אבי'ה, זוהר

מפגש שלישי, חודש אחרי. חזרתי למשפחת ריאר מהגליל המערבי כדי להשאיר את הכלבה למשמרת ושוב התקבלתי בברכה. עבור בן השלוש נוכחותי לא הספיקה, הוא רצה את עדי אבל הפעם הגעתי לבד.

בת המצווה של אבי'ה הייתה קפיצת ראש למים העמוקים של משפחת ריאר. אירוע משפחתי, צנוע ונעים. חבר מהשכבה בקיבוץ "תיקלט" ורוב הנוכחים היו צעירים ממני לפחות בעשור. כשנגמר הארוע התיישבנו על יד הקמין ושקענו לשיחה, נתנאל ואני. מפגש רביעי..

רישומים באהבת הארץ. טירת צבי

בניה-נתן והטנדר בזמן איכות

מפגש רביעי, נתנאל. בן 15, הוא כבר הבין שבשביל לחיות חיים טובים, צריך להתחיל להתנסות באלקטרוניקה ומחשבים. בחיי, לא ראיתי מעודי בחור כל-כך נחוש ומחושב בגיל כה צעיר. בלי שמץ של ביקורתיות (משני הצדדים) צללנו לשיח על שנות הנעורים, תשוקות ואורח חיים. הוא קרא לזה 'סטנדרטים' ואני סברתי שאין סקאלה אחת של איכות חיים, שכן כל אחד בוחר לעצמו את אורח חייו בהתאם לפרמטרים אישיים. סברתי שמוטב שכל אחד יבחר לעצמו את 'אורח החיים' שנכון עבורו, שכן אורח חיים הוא קנה מידה אישי. הוא הסכים. אבא שלו, שנמעך על הכורסא, אמר לי למחרת שהוא מעריך אותו על הנחישות והרצינות.

אושרי הבכורה זימנה לי את המפגש החמישי. אמנם היא בת 19, אבל גרה עם המשפחה כי היא עושה שירות לאומי כאן, בקיבוץ טירת צבי. המיוחד בעיני הוא שהיא נוכחת עם הלב והמחשבה. רואה את ההורים, בוחרת ברגישות את מקומה, בקרב חברת הילדים או המבוגרים. בנעם הליכותיה היא חיה עם המתח הזה בשלום. ניסיתי לשאול ולהבין יותר, אבל ככל ששאלתי עוד פשוט הבנתי כמה הסיטואציה טבעית עבורה. אני מסתכל עליה ומתמלא התפעלות.

רישומים באהבת הארץ. טירת צבי

אחים טובים. מימין לשמאל: אבי'ה, זוהר ואושרי

יצאתי סקרן מבית משפחת ריאר. למדתי על משפחתיות, שמחה וצניעות. אלה נשמעים כמו דברים מובנים מאליהם מחד גיסא, אבל מאידך מרגשים בכל פעם שנגלים לעיני.

כל טוב.

רישומים באהבת הארץ. מעיין רגבים

זוהר. "הוא יהיה מח"ט גולני" יפתח

רישומים באהבת הארץ. מעיין רגבים

אמא נירה והחבורה. הרי הגלעד (ירדן) ברקע.

תודה רבה שקראתם אין עליכם!
אשמח לשמוע את דעתכם דרך תגובה בסוף הפוסט. אם בא לכם לפרגן אתם/ן מוזמנים לעשות לייק וגם לשתף אותו בפלטפורמות השונות. אם נפתח לכם התיאבון לעוד תוכן איכותי תרדו עד לסוף הפוסט ושם מחכה לכם עוד חומר איכותי ומקורי במיוחד בשבילכם😎
נתראה בדרכים,רואי שגב

5 תגובות

  1. איזה יופי! לא הבנתי מה זה ה״טירת צבי״ כל פעם. האמת? גם לא שאלתי. כל כך ברור לי שאתה בוחר נכון לך שלא שאלתי .. איזה יפה שם בעונה הזאת של השנה.

  2. היי חברה אני גר בטירת צבי וחבר של טוב של אביה אהבתי את מה שרשום ואני ממליץ לבוא לבקר בקיבוץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולרים

מה היא ספונטניות עבורך?

כל פעם שאני מסתכל על המילים האלו אני מתמלא בגעגועים לטיול הגדול שלי. הייתה לי חצי שנה שפשוט עשיתי מה שבא לי,

מים במדבר זה דבר מורכב

כמעט נתקענו בלי מים באמצע המדבר סתם, לא כזה דרמתי, אבל יש כאן סיפור עם מוסר השכל חשוב וכמה מחשבות על הובלת