הממלכה הנסתרת של גבול מצרים

הממלכה הנסתרת של גבול מצרים

אחרי שבוע אינטנסיבי של למידת המערכות והמנטאליות של כל העניין הזה. שבתי אליכם עם חוויות אין קץ. מטורף לחשוב שזו רק ההתחלה!

ביום שלישי התחלנו להסתובב. חמוקי ניצנה ותל ניצנה. היו שם חיים ועוד איזה חיים. שרידים של הרכבת העות'מנית. פגשנו בצהריים את אפרת בקדש ברנע. ישנו לכוס קפה, קישקשנו והיא התפנתה לעיסוקיה. נשארנו אצלה להתאפס ולעכל. יצאנו מקדש ברנע אחרי הדלקת נרות קהילתית (למען האמת הקהילה עצמה לא הכניסה את אורחיה בצורה רחבת לב כמו המארחים הנעימים) בערב אספנו את שירלי וירדנו לעזוז. שם פגשנו את גלבוע גולן והוא סיפר לנו על החיים בעזוז. באופן כללי פתחת ניצנה זה מקום מרוחק אבל בעזוז יש אורח חיים אחר. אפרת סיפרה לנו על חיים קהילתיים בהתרגשות ואמרה שאלה חיים שלא יכלה לקבל ולאפשר לילדיה באף עיר. בעזוז הבנתי שבעיקר אנשים רוצים את השקט שלהם. ובואו נאמר שקהילה זה רעש. אורח חיים מאד מעניין של 'חייה ותן לחיות'. זה עובד.

ברביעי קמנו לראות את הישוב באור יום. הסתובבתי עם מצלמה כמו תייר זר בירושלים… והתחלנו להתגלגל דרומה על כביש 10. עצרנו בתצפיות להנות מהנוף ומהאוויר. נכנסנו לשטח מהכביש של בה"ד 1 לכיוון הר עידו. טיפסנו אותו, סופסוף לחלוץ עצמות. הספקנו להגיע למצפה רמון לקראת החשיכה. שם הורדנו את שירלי והלכנו להתארח את קובי. קובי הוא חבר שהכרתי כשעבדתי בפארן. הארוח כלל ג'אם על המכתש לקראת שקיעה, ארוחה טובה והמון אנשים מכל הסוגים שישבו בסלון אחד. ככה זה נגמר..

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hcjBogMoX9g&w=560&h=315]

בחמישי אחרי בירורים חוששים אך מתרגשים של שטפונות החלטנו שלא הפעם. יש עוד מסע שלם ואנחנו רוצים לכבוש את כביש 10 ואוצרותיו. אז בחרנו לברוח מהגשם ולרדת דרומה. אספנו את רמון (אחי הגדול) במצפה בשעות הבוקר והתחלנו להתגלגל דרומה. כביש 10 דרומית ממצפה. יש איזור בארץ שנקרא הנחלים הגדולים. לקח לנו בערך שעה לחצות אותם. על כביש. נסיעה ממוצעת של 75-90 קמ"ש. שעה נסיעה. לא יאמן. ככ גדול. רצינו להכנס לאיזור צניפים מהכניסה המערבית. נכנסנו לשביל וגילינו אחרי חצי ק"מ שצה"ל חסם את הדרך והקים סוללה שנמתחה ק"מ ספורים (לכל כיוון). אחרי כמה נסיונות הבנו שלא תהיה ישועה וחשבנו על תוכנית נוספת. ירדנו לישון בחולות כסוי במחשבה שלמחרת נצא לצניפים. דורקה התקרקר לקראת הלילה. פתחנו לראשונה את יריעת הברזנט שרכשתי ועשינו ניסוי מערכות. התוצאה: טוב מאד אך טעון שיפור. לאט לאט. באמת ירד עלינו גשם וכלום לא נרטב כי הברזנט עשה את עבודתו כראוי.

ביום שישי בבוקר התחיל סוף שבוע מטורף שנגמר בשיא קארמתי לחלוטין. בפוסט הבא 🙂

IMG_1351
תל ניצנה

IMG_1366

IMG_1396
יש גם חמוקים מחודדים. יפייפה
IMG_1443
הכניסה לעזוז. נראה שיש לישוב מה להציע.. מפתיע קצת בגלל המרחק מכל מטרופולין שהוא..
IMG_1459
כביש 10. משאית שק"ם בדרך לחיילי הגבול
IMG_1516
קרני רמון
IMG_1528
הר עידו. מטיילים רבים במסעות עליה לרגל לממלכת הנגב המערבי. תחנה סופית: הר כרכום.
IMG_1534
מטיילים שהשקיעו. הר עידו.
IMG_1535
שירלי היקרה בילתה איתנו יומיים. הנועזת הזו הרימה טלפון והציעה את חברתה. נעננו בחיוב!
IMG_1553
יום חמישי חשש לשטפונות. אנחנו יורדים דרומה.
IMG_1559
גם לחיילים מגיע נוף. יום קר ומעונן. הר שגיא

IMG_1574

IMG_1601
שקיעה מחולות כסוי. רמון צילם

 

תודה רבה שקראתם אין עליכם!
אשמח לשמוע את דעתכם דרך תגובה בסוף הפוסט. אם בא לכם לפרגן אתם/ן מוזמנים לעשות לייק וגם לשתף אותו בפלטפורמות השונות. אם נפתח לכם התיאבון לעוד תוכן איכותי תרדו עד לסוף הפוסט ושם מחכה לכם עוד חומר איכותי ומקורי במיוחד בשבילכם😎
נתראה בדרכים,רואי שגב

3 תגובות

  1. קורא. מעניין. מחכה לספר. לאט לאט יתווספו עוד רבדים. דמויות. מחשבות. חלומות. ועוד. יהיה מעניין כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולרים

מה היא ספונטניות עבורך?

כל פעם שאני מסתכל על המילים האלו אני מתמלא בגעגועים לטיול הגדול שלי. הייתה לי חצי שנה שפשוט עשיתי מה שבא לי,

מים במדבר זה דבר מורכב

כמעט נתקענו בלי מים באמצע המדבר סתם, לא כזה דרמתי, אבל יש כאן סיפור עם מוסר השכל חשוב וכמה מחשבות על הובלת