027. לא טוב היות האדם לבדו אבל הוא לבדו בן כה וכה.

027. לא טוב היות האדם לבדו אבל הוא לבדו בן כה וכה.

"ומה אתה עושה אם אתה לא מסתדר עם בן אדם?" זו שאלה שרבים שואלים אותי אחרי שהחלטתי לפתוח את הדלת כמעט לכל מבקש, מציע ומביע התעניינות.
ברור שיש סיכון בלהיות "כלוא" במחויבות כזו אינטנסיבית לאדם שלא מוצא חן בעינייך זה מורכב. בקלות מוצפות תחושות שדורשות יכולות הכלה גדולות והרבה אנרגיות.

לשמחתי הרבה התברכתי בחלק מהיכולות הנדרשות. בחלקן לא, וזו ההתחלה של התשובה שלי למי ששואל. בפעמים הרבות שהייתי בסיטואציה כזו במסעותי, כל פעם אני חוזר ושואל האם אני רוצה והאם אני יכול להתמודד בסיטואציה המורכבת הזו. הרבה פעמים אני מסתכל עליה מתוך מקום של צמיחה. אמנם אין לי יכולות הכלה אבל הייתי רוצה שיהיו לי, ובהנחה שהאדם שמולי לא חטא בדבר – עלי ללמוד לדבר איתו.

רישומים באהבת הארץ נחל דישון
כל עוד לא חטא בדבר…

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=DGNRX_o0AGA&w=560&h=315]

עוד מנטרה שמתנגנת שוב ושוב ועוזרת לי להסתכל אחרת על העולם

יצאתי למסע, בין היתר, גם בשביל ההתנסויות האלו, ואני לא מפחד מלהכנס אליהן. פעמים רבות החלטתי להיות בסיטואציה ולהתמסר אליה, להיות טוב ולהטיב עם האדם שבא לטייל איתי. ולפעמים החלטתי שזה מורכב מדי או שאין לי סבלנות לאתגרים מהסוג הזה, גם זה קרה- פניתי אליהם בצורה מכבדת ומסביר את הסיטואציה. נדרשת רגישות גדולה כמובן ואני עושה השתדלות גדולה להגיד את הדבר הנכון בזמן הנכון (תוך כדי המעקבים האישיים שלי שמוסיפים אתגר).
לא קרה שעמד מולי אדם שלא הבין על מה אני מדבר, לשמחתי הרבה מעטים האנשים שחלפו על פני והרגשתי החמצה כזו או אחרת.

רישומים באהבת הארץ נחל דישון
הייתם בדישון באביב הזה? כדאי למהר ולהביא סנדלים!

IMG_0954.JPG

אחרי מפגשים שלא הסתדרו אני יוצא טעון בהמון מחשבות של מה נכון ומה לא, איך נכון להתנהג וכיו"ב. תחושת שחרור עצומה פורצת לאוויר העולם- כי "כפיתי על עצמי" (בחרתי בעצם) להיות במקום שלא טבעי לי להיות בו. מהלך בשבילים או אוחז בהגה, לבדי, ושר בקולי קולות. כל פעם אני צוחק על עצמי מחדש.

רישומים באהבת הארץ ציפור
צוהל, מהלך לבדי ומקבל ליווי מחבר קרוב. חוואי.

אבל יותר מהכל, תחושת ההתעלות מרחפת ממעל ונותת לי להרגיש גיבור היום. כיוון שניסיתי להטיב עם האדם שלידי כמה שהצלחתי. גם מכיוון שהייתי מספיק חזק ורגיש- מצד אחד לעמוד על גבולות ההחלה והרצונות שלי, ומצד שני ליצור הבנה עם אותו אדם ולא לפגוע.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=p5byVs7BwPA&w=560&h=315]

תודה רבה שקראתם אין עליכם!
אשמח לשמוע את דעתכם דרך תגובה בסוף הפוסט. אם בא לכם לפרגן אתם/ן מוזמנים לעשות לייק וגם לשתף אותו בפלטפורמות השונות. אם נפתח לכם התיאבון לעוד תוכן איכותי תרדו עד לסוף הפוסט ושם מחכה לכם עוד חומר איכותי ומקורי במיוחד בשבילכם😎
נתראה בדרכים,רואי שגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולרים

מה היא ספונטניות עבורך?

כל פעם שאני מסתכל על המילים האלו אני מתמלא בגעגועים לטיול הגדול שלי. הייתה לי חצי שנה שפשוט עשיתי מה שבא לי,

מים במדבר זה דבר מורכב

כמעט נתקענו בלי מים באמצע המדבר סתם, לא כזה דרמתי, אבל יש כאן סיפור עם מוסר השכל חשוב וכמה מחשבות על הובלת