007. פוסט של הודיה ושל שילוב הילוך נוסף

007. פוסט של הודיה ושל שילוב הילוך נוסף

זה השבוע הראשון המעטתי בעבודה לפרנסה והתחילתי להתעסק יותר במסע. שבוע מטורף עם התפתחויות קריטיות!

עשיתי סבב התאבזרות נוסף, המשכתי לחקור ולתכנן את מערכת האבזורים על הרכב (הולך באמת להיות מטריף), פגשתי אנשים שנתנו לי כיוונים טובים למסעות בארץ והתחלתי לרכז חומרים, יעדים, מסלולים לכדי רשימה ארוכה ארוכה שעתידה להיות בסיס לתוכניות, שירקמו משבוע לשבוע. דבר שמוסיף לחווית ההכנות ואיסופי המידע הוא ההבנה שאני לא לבד.

יש לי את דורקה שהוא שותף הדוק להכנות והרבה מהדברים אנחנו עושים יחד, ושני שהייתה קצינה בגדוד שלי בצבא וקוראת בבלוג, פשוט הציעה את עזרתה בכל ההכנות האינטנסיביות (זה שלא דיברנו מאז שעזבתי את הגדוד זה רק מעצים את המהלך).
רוח גבית חמה ועוטפת מהאנשים שסובבים אותי במעגלים הקרובים, ומילים מעצימות מהאנשים שאני מתקשר אליהם להתייעץ או לבקש מעט מידע.

בקיצור בחרתי לעצמי פרוייקט מרתק ומאתגר שאני מאד שמח בו, ויוצא שהעולם מחייך אלי חזרה. ועל כן- תודה.
~~~~~~~~~~~
אספר לכם על מפגש שהיה לי עם ד"ר חיים מויאל. אגיד שאת התואר המדוייק בו הוא היה רוצה שאתאר אותו איני יודע אבל מה שכן- אם אתחיל לרשום את תאריו ופעליו נגיע לעמוד הבא. הגעתי אליו על רקע היותו צפר (יש לו מספר ספרים על ציפורים ועופות דורסים בארץ) ותו"כ המפגש הבנתי שיש לו לתת לי הרבה מעבר לזה.

007 חיים מויאל 6
הוא גם מצייר ורושם. נכון בצד האחורי של מפות סימוני שבילים יש איורים של בעלי חיים, עקבות, גללים, צמחים וכו'? מה מסתבר? הוא האיש שעומד מאחורי האיורים הללו. כולם. בכף ידו.

אני מספר לו על תיכנוני המסעות בארץ והוא מתרגש ויורה שמות (שאת רובם המוחלט לא שמעתי מעולם) מתחת לשפם וממליץ לי איזה ציפור לראות באיזה גב בדרום או באיזה חור בצפון.
שנינו נרגשים ומתגלגלים בשיחה קולחת על חבלי הארץ והמסלול הכללי. רשמתי הרבה. הבנתי שהמסלול שבחרתי יושב טוב עם עונות הנדידת הציפורים וזה היה מאד משמח, למדתי על מוקדים בהם הן יכולות להמצא, ומעל הכל התחזקה והתחדדה לי ההבנה של איפה אני רוצה שעיני יבלו את שעות הנדודים הבלתי נגמרות.

באופן כללי, רק לא להסתכל על השביל שרגליי או הרכב גומעים, ובעצם כל דבר אחר: בתוך העיצים, עד העצים, במרחבים הגדולים, בראשי ההרים, בחגבי הסלעים, וגם בסביבה הקרובה על הרצפה והאבנים. ונקודת הפתיחה, תהיה 'סטייט אוף מיינד' של חיפוש. אשכרה חיפוש. כל דבר מעניין. כל דבר שיהפוך את המסע הזה לקצת יותר צבעוני. בעיקר ברוח ובחוויה שלי, אבל גם במצלמה, למה לא?

אפשר לצאת לטייל מכל מני נקודות מוצא, אפשר להפעיל את העיניים והמחשבה שיתמקדו בדברים אחרים ולא בהכרח בטבע החי והבועט. אבל כך אני רוצה, וזה מה שאני מאחל לעצמי ולכם ידידי, שכאמור עתידים להצטרף אלי מדי פעם.

חיים הזמין אותי לשלוח לו תמונה/ הקלטה/ תיאור של כל ציפור/ יונק/ זוחל/ פרח/ עץ/ תופעה גאולוגית/ אתר ארכיאולוגי והוא ידע להכווין אותי לכיוונים, לשלוח חומרים ולתת הסברים. ואם הוא לא יודע, כך אמר, ישמח לברר עבורי. הכל באון- ליין. אני לא יודע אם אתם מבינים את עוצמת המתנה הזו ואיך היא עתידה לעצב ולשכלל את החוויה בטבע הפראי של ארץ ישראל.

מדהים.

פונה אליכם, קהל הקוראים היקר. קודם כל, כיף שאתם איתי. וגם, אם עולה בדעתכם מקום/ מסלול/ ישוב/ קהילה או אדם שאני צריך לחוות. אשמח אם תצרו איתי קשר ותעשירו את המסע שלי.

עוד חודש וחצי. ההתרגשות בעיצומה.
שבוע נהדר! נפגש בדרכים 

007 חיים מויאל

תודה רבה שקראתם אין עליכם!
אשמח לשמוע את דעתכם דרך תגובה בסוף הפוסט. אם בא לכם לפרגן אתם/ן מוזמנים לעשות לייק וגם לשתף אותו בפלטפורמות השונות. אם נפתח לכם התיאבון לעוד תוכן איכותי תרדו עד לסוף הפוסט ושם מחכה לכם עוד חומר איכותי ומקורי במיוחד בשבילכם😎
נתראה בדרכים,רואי שגב

3 תגובות

  1. נשמע בן אדם מעניין!
    איקושלה ממליץ לך מאוד לקנות ציוד בסיסי בחבלים מעבר לחבל אחד, וללמוד גלישה בסנפלינג, יכול לפלפל חוויה ולפתוח בפנייך הזדמנויות לכל מיני מקומות מגניבים כמו ארובת השועל, נחלים בים המלח וכן הלאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולרים

מה היא ספונטניות עבורך?

כל פעם שאני מסתכל על המילים האלו אני מתמלא בגעגועים לטיול הגדול שלי. הייתה לי חצי שנה שפשוט עשיתי מה שבא לי,

מים במדבר זה דבר מורכב

כמעט נתקענו בלי מים באמצע המדבר סתם, לא כזה דרמתי, אבל יש כאן סיפור עם מוסר השכל חשוב וכמה מחשבות על הובלת