מה היא ספונטניות עבורך?

מה היא ספונטניות עבורך?

כל פעם שאני מסתכל על המילים האלו אני מתמלא בגעגועים לטיול הגדול שלי. הייתה לי חצי שנה שפשוט עשיתי מה שבא לי, היו ימים שבבוקר לא ידעתי איפה אשן והיו ימים ששיניתי את כל התוכניות שלי באחת ומצאתי את עצמי מאות קילומטרים מהיעד המקורי.
ענן המילים שאתם רואים מלפניכם מורכב מאוסף תשובות של ספונטניים בהתהוות שפגשתי בסדנאות ובהרצאות שונות לאורך השנים. ככה אני פותח כל הרצאה ויחד איתי מתמלאים געגועים כולם.
 
מהרהרים כמה טוב היה יכול להיות אם כל המחויבויות שלנו היו נעלמות והיינו מתגברים על כל הפחדים שלנו.
ככל שאנחנו מתבגרים השנים מוסיפות צלקות שמשפיעות על הקלילות שלנו ועל הנכונות שלנו להתמסר. הקריירה, המשפחה, העייפות מהשבוע מרחיקות אותנו מהחופש הזה וככל שהזמן עובר נפערת תהום והפער נעשה כזה שקשה לגשר עליו. בלי להפחיד, כן? אני משתף מבפנים מגמה שאני רואה בעולם. או לכל הפחות כאן, בקרב חברי הקהילה.
אבל באתי הנה עם פיתרון. הוא יעמוד לשרותכם רק במידה ותהיו מוכנים להתחייב לעצמכם. כמו בספורט או בכל תחביב אחר ששומר על הנפש.
צרו לכם חללי זמן ספונטניים:
 
  • סמנו ביומן (כן, הכל מתחיל משם) פרק זמן שבו תרצו להתנתק. שעתיים ועד שבועיים.
  • בהתאם לכמות הזמן ורמת הנסיון והידע שלכם תשתדלו לתכנן מעט ולהשאיר הרבה אפשרויות פתוחות *מרחיב על זה בסוף
  • תתחייבו לעצמכם שלא משנה מה- הטיול הזה יוצא! ואל – תוותרו – לעצמכם – למרות – שהתוכנית – מופשטת. זה החלק הקשה, אגב, אז תחזיקו חזק.
  • מחפשים פרטנרים? מעולה. נסו לתאר את החוויה שאתם רוצים במילים (גם אם אין תוכנית מגובשת ב100%). שלחו בווצאפ לחברים, העלו פוסט בקבוצות שונות וכו'.
 
בנוסף לזה, יש שני דברים שיכולים לעזור לכם תמיד:
  1. להכין רשימה ספונטנית: כל מסלול יפה ששמעתם עליו מחבר, שראיתם באינסטגרם או קיבלתם המלצה כאן בקבוצה- תכניסו לרשמה. ואז בבוקר הטיול, או כמה ימים לפני, פתחו את הרשימה ותבחרו את המסלול שלכם לטיול הקרוב לפי מצב הרוח. כשלא צריך להתחיל לחפש מההתחלה זה הרבה יותר פשוט!
  2. נסיון, ידע, ביטחון וכל מה שכשיש אותו אנחנו לא חוששים או נמנעים. תתחילו בקטן, תלמדו בהדרגה לאט לאט אתם תרגישו שאתם ממש יכולים לצאת לטיול מעכשיו לעכשיו בלי להתכונן בטרוף ובלי שירעדו לכם הברכיים. אני אומר מנסיון
 
הסיפור של הביטחון העצמי הוא קריטי ליציאה מהבית- וליציאה ספונטנית על אחת כמה וכמה.  כי ככל שיש לנו יותר ביטחון ככה אנחנו פחות צריכים תוכניות מסודרות, אנחנו יותר פתוחים להפתעות כי כבר עברנו דבר או שניים. והביטחון הזה לא יבוא מהשמים. צריך לבנות אותו, בעזרת חוויות טובות, רכישת כלים והתנסות בהם.
 
ובדיוק בשביל זה יצרנו את הסדנא למטיילים מתחילים. אני ממש רוצה ושמח להיות הסטארטר שלכם בתחילת הדרך. את הסדנא עברו כבר עשרות משתתפים בהרצה של לפני שנתיים והיום אנחנו חוזרים משודרגים יותר. ההרשמה כבר בעיצומה והקבוצה מתגבשת. אחרי הסדנא אתם ממש תצאו עם כלים לטיילות וספונטניות ועם תוכנית לטיול מוכנה שרק מחכה ליום הפנוי שתכננתם לעצמכם.
 
מוזמנים להצטרף. כל הפרטים כאן 
בלוג רבות הדרכים
תמונה מהטיול הגדול שלי. ככה נגמר היום. אני מבסוט.
תודה רבה שקראתם אין עליכם!
אשמח לשמוע את דעתכם דרך תגובה בסוף הפוסט. אם בא לכם לפרגן אתם/ן מוזמנים לעשות לייק וגם לשתף אותו בפלטפורמות השונות. אם נפתח לכם התיאבון לעוד תוכן איכותי תרדו עד לסוף הפוסט ושם מחכה לכם עוד חומר איכותי ומקורי במיוחד בשבילכם😎
נתראה בדרכים,רואי שגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולרים

מים במדבר זה דבר מורכב

כמעט נתקענו בלי מים באמצע המדבר סתם, לא כזה דרמתי, אבל יש כאן סיפור עם מוסר השכל חשוב וכמה מחשבות על הובלת