כביש 10 והר עידו

כביש 10 והר עידו

אהלן אהלן!

אז כאמור אתמול נפגשנו את עם גלבוע גולן בישוב עזוז. סיפר על החיים שם. יוצא שעזוז הוא חלק מגוש פתחת ניצנה, אבל בעל אופי שונה בתכליתו משאר ישובי הפתחה. חיים מעניינים בשני המקומות. אנשים מיוחדים. ברור לי שכל אלה קלישאות נפוצות אבל אם נכנס לדקויות….. זה פוסט מצויין אז אולי בהזדמנות.. 🙂

IMG_1429.JPG
קפה עזוז, ויש סלקטור בכניסה

בבוקר קמנו וראינו באור יום את הישוב ויצאנו דרומה. עצרנו בתחנת הרכבת העות'מנית בעזוז (על פי עמוד ענן).. שהתעסקתי בה בין היתר אבל גילינו הריסות בלבד. אבל שרידים של המסילות והגשרים נראים כחותמת הקדמה והמלחמות בלב המדבר.

כביש עשר נהדר. הנוף משמאל (הנגב) והנוף מימין (סיני) שונים אך יפים שנייהם מאד. עצרנו בתצפיות ומהר חורשה ראינו את הבוהק של תחנת הכוח באשלים. חישבנו דרך גוגל מפות. המגל נראה למרחב של 42 ק"מ. גבירותי ורבותי, לא פחות.. אולי יותר.

IMG_1470.JPG

ירדנו מכביש 10 לכביש 171 לבה"ד 1 ונכנסנו לשטח ממול בורות לוץ. טבילת אש ראשונה לרכב בטיול הזה. הגענו בנחת לחניון הר עידו וטיפסנו להר. רוג'ומים ענקיים ומורכבים.

IMG_1528.JPG

IMG_1521

יצאנו, הורדנו את שירלי על כביש 40. מחר על הבוקר אחי הגדול, רמון מצטרף אלינו. ניצלנו את הצטלבותם של המצטרפים לטובת ריענון משאבים ומוטיבציה אצל חבר טוב שגר במצפה. לפני זה ראינו שקיעה במכתש שזה תמיד תמיד טוב… עכשיו כאן אחרי מקלחת חמה וארוחה טובה.

IMG_1535.JPG

מחר בתוכנית מרחב צניפים. הר צניפים, גב צניפים וכל מה שיקלע לדרכנו על אליהם.

ביי בינתיים 🙂

תודה רבה שקראתם אין עליכם!
אשמח לשמוע את דעתכם דרך תגובה בסוף הפוסט. אם בא לכם לפרגן אתם/ן מוזמנים לעשות לייק וגם לשתף אותו בפלטפורמות השונות. אם נפתח לכם התיאבון לעוד תוכן איכותי תרדו עד לסוף הפוסט ושם מחכה לכם עוד חומר איכותי ומקורי במיוחד בשבילכם😎
נתראה בדרכים,רואי שגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולרים

מה היא ספונטניות עבורך?

כל פעם שאני מסתכל על המילים האלו אני מתמלא בגעגועים לטיול הגדול שלי. הייתה לי חצי שנה שפשוט עשיתי מה שבא לי,

מים במדבר זה דבר מורכב

כמעט נתקענו בלי מים באמצע המדבר סתם, לא כזה דרמתי, אבל יש כאן סיפור עם מוסר השכל חשוב וכמה מחשבות על הובלת