איפה קונים ציוד טיולים?

איפה קונים ציוד טיולים?

בואו נדבר על צרכנות חכמה
אמ:לק – להגיע לסניפי רשתות הענק בקניונים יעלה לנו הרבה יותר במחיר, בשירות פחות מקצועי, ציוד אנחנו לא בהכרח נצטרך.
בסוף הפוסט מחכות לכם המלצות לחנויות ציוד טיולים שנאספו בשרשור שעשינו בקהילה. 
 
👨‍🎓שירות מקצועי יותר:
נתחיל בזה שהחנויות הקטנות כאלה בד"כ תופסות נישה ספיציפית וככה הרבה יותר קל להתמקצע ולתת שירות מקצועי. נוסיף על זה שבהרבה מהמקרים בעל החנות- זה שבוחר את הציוד בפועל, נמצא שם כדי לתת עצה. על זה נוסיף עובדים שנמצאים בתוך חנות נישה שבעל החנות נמצא בה כל הזמן לייעץ- אז מטבע הדברים גם הם יהפכו למקצועיים יותר.
 
🤑 ציוד רלוונטי במחיר רלוונטי – בגלל שהחנות קטנה ונישתית (טרקינג, קמפינג, ג'יפים), מלאי הציוד קטן ומאפשר לה להיות דינמית ולעדכן את המלאי מול הצרכים והרצונות של הלקוחות הנישתיים. לעומת הרשתות הגדולות מתאימות את עצמן למגוון רחב מאדדד של לקוחות, מחזיקות מלאי בקנה מידה ארצי וצריכות להיפטר ממנו עד סוף העונה.
מה ההשפעה על הלקוח בקצה? תכלס, בלי להכנס לחוויות שניסו/הצליחו לדחוף לי ציוד שאני לא צריך (זה פשוט מאד פרסונלי).. ההבנה היא שיש על המדפים ציוד שמתאים לנישה אחרת והוא לא רלוונטי אלינו. ויותר מזה- בגלל שהציוד מותאם לקהל כללי כ"כ, ייתכן שיש אלטרנטיבות הרבה יותר רלוונטיות שאין על המדף ברשתות.
אני שומע על עמיתים שהולכים לתערוכות ציוד בינלאומיות או עושים מחקר שוק קפדני כדי לקלוע בצורה מדוייקת לנישה שלהם, לתת את המוצר הרלוונטי ביותר שהוא לא בהכרח מותגים.
 
💰 מחירים ושות'– אז דבר ראשון, מותגים: אפשר להתווכח הרבה על המחירים של המעילים של קולומביה (סתם דוגמא) אבל תכלס, יש מי שקונה אז לדעתי אין צורך להתעכב על זה.. מצד שני חשוב לדעת שיש בשוק מעילים שלא יורדים באיכות מזו של קולומביה אבל עולים פחות- לפעמים אפילו בחצי! רק כי אין את הסמל של קולומביה/נורת'פייס על המעל. זה מטורף. וזה דבר שכמעט לא תמצאו ברשתות הגדולות. כי כמו שקולומביה גוזרת קופון על המותג שלה, ככה גם כל הספקים בדרך אליכם. אז משתלם לרשת X להביא אותם בהרבה מהמקרים, וגם כי יש מי שיקנה. אבל גם יש אותנו שאנחנו חכמים יותר 🙂
דבר שני, אשתף אתכם במחשבה אחרונה (מבוססת על ההגיון שלי בלבד) על מערך מכירות מלמעלה עד לצרכן בקצה: תחשבו על האופרציה שיש לרשת גדולה- כמה עובדים היא צריכה להחזיק בשביל לגרום לכל זה לעבוד: מחלקת שיווק, דיגיטל, אנשי תוכן, לוגיסטיקה, הפצה, רכש, דירקטוריון מנהלים בכירים ועוד ועוד. כל אלה מעולים, אנחנו תומכים בעסקים שרוצים לקדם ולעזור למטייל הישראלי. אבל אם צריך לשלם לכל אנשי המקצוע המופלאים האלו מהכיס של הצרכן.. זה מייקר את המוצר במכפלות. ואז אני שואל- למה?
לחנויות מקומיות וקטנות אין את האופרציות האלה, יש להן פחות הוצאות וזה מאפשר להן לתת מחיר הוגן יותר ללקוח.
 
ובאופן כללי, אתם יודעים.. אני חושב שעדיף לפרנס עסקים קטנים מאשר רשתות ענק.
 
ויותר מהכל: אני חושב שיש נקודה משמעותית בחיים שלנו שאנחנו מבינים בה שאנחנו לא מטיילים כלליים, ואנחנו יושבים בתוך איזו נישה.. ואם הבנתם את זה, אבקש להוסיף שלטייל עם ציוד מתאים זה הדבר הנכון. למשל, ללכת לטיול ארוך (מעל 2 ק"מ) עם בלנסטון זה כמו לנסות לכתוב עם מכחול מאמר. זה יכול לעבוד.. אבל זה הרבה פחות נוח ויהיה מסורבל הרבה יותר. תחשבו על זה.

המלצות שלכם:

🚶‍♂️ הייקינג וטרקינג
 • פקל חגור, 08-6563850, מודיען וראשון לציון. (יש לנו שיתוף פעולה עם פקל חגור. 30% הנחה על כל החנות הפיזית, הנחות על מוצרים שבחרתי כי אני חושב שיכולים להיות בעלי ערך עבורכם.)
 • מטיילים כרמיאל, 04-983-7020, כרמיאל ומשגב
 • סברס – מרכז שטח ישראלי , 02-502-1295, ירושלים
 • דרך ארץ – ציוד טיולים, 02-545-4880, ירושלים
 • חגור 052-430-1663, פתח תקווה
 • טרקומניה – ציוד טיולים מהיבואן לצרכן, 04-8332331, חיפה
 • טרק מרקט – Trek Market, 050-572-9587, מודיעין
 • ווק אין Walk In – הבית של החיילים והמטיילים – 1-700-70-70-12, הוד השרון וכפר סבא
 • מסלול – ציוד מטיילים, פנאי ועודפים Maslul Store – 03-605-7371, תל אביב
 
🏕 קמפינג
 • טרקומניה – ציוד טיולים מהיבואן לצרכן – ציוד טיולים מהיבואן לצרכן, 04-8332331, חיפה
 • מטיילים כרמיאל, 04-983-7020, כרמיאל ומשגב
 • קמפינג שופ, 072-2500507, חנות אינטרנטית
 • איש שטח, ציוד הקמפינג המקצועי בעולם – E-Shetach.co.il, 077-710-7419, חנות אינטרנטית
 
👷‍♂️ טיפוס, סנפלינג
 • לפידות Lapidot Israel, 08-979-7040, לוד
 
🚵 אופניים
 • פדלים, 02-672-9904, ירושלים
 • טרק ישראל – Trek Israel, 09-951-3010, שבעה סניפים ברחבי הארץ.
מחריג מהכלל עם סייג קטן את דקטלון , גם כי הרבה מכם כתבו אותם וגם כי המותג שלהם יכול באמת לתת מענה לדברים מסויימים. פעם רציתי לקנות שם נעליים ולא היה מי שידע לענות לי על שאלות בסיסיות בנושא אורטופדיה. אבל ללא ספק זה מקום נוח וטוב לקנות בו מזרן שטח, פנסים, ודברים קטנים שברשתות אחרות יקרות יותר.
 
אני רוצה להודות לכל חברי הקהילה שהשתתפו בסקר שעשינו בקבוצת הפייסבוק שלנו. נשמח לשמוע עוד המלצות וכמובן את דעתכם האישית והמקצועית על מה שכתבתי.
בואו נהיה צרכנים חכמים!
תודה רבה שקראתם אין עליכם!
אשמח לשמוע את דעתכם דרך תגובה בסוף הפוסט. אם בא לכם לפרגן אתם/ן מוזמנים לעשות לייק וגם לשתף אותו בפלטפורמות השונות. אם נפתח לכם התיאבון לעוד תוכן איכותי תרדו עד לסוף הפוסט ושם מחכה לכם עוד חומר איכותי ומקורי במיוחד בשבילכם😎
נתראה בדרכים,רואי שגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים פופולרים

מה היא ספונטניות עבורך?

כל פעם שאני מסתכל על המילים האלו אני מתמלא בגעגועים לטיול הגדול שלי. הייתה לי חצי שנה שפשוט עשיתי מה שבא לי,

מים במדבר זה דבר מורכב

כמעט נתקענו בלי מים באמצע המדבר סתם, לא כזה דרמתי, אבל יש כאן סיפור עם מוסר השכל חשוב וכמה מחשבות על הובלת